• באנר

אייפון שנרטב. מה לעשות?

עבור רבים, האייפון שמונח בכיסם הוא לא פחות מדבר קדוש. אנו מחוברים כל כך לאייפון שלנו, מאחסנים בו את כל המידע הכי אישי והכי חשוב לנו, לוקחים אותו איתנו לכל מקום בכל זמן, אפילו למקומות בהם הוא לא אמור להיות, מקומות בהם הוא עלול "לטבוע" בים, בבריכה או באסלה. כשהאייפון שלכם נרטב, זה אמנם שוק גדול ומקור אמיתי לדאגה, אבל ככל שתגיבו יותר ומהר ותעשו את הדבר הנכון, כך יגברו הסיכויים שתוכלו להציל אותו מהסוף המר.
 

לכבות את המכשיר ולפתוח אותו

 
אז הדבר הראשון שאתם רוצים לעשות זה לכבות אותו ולהוציא את הסוללה, אם הוא לא נכבה מעצמו. בכל מקרה, אתם רוצים להוציא את הסוללה מהמכשיר, ובכך להפוך אותו לחפץ דומם שאין בו שום מקור של חשמל. המים מוליכים חשמל בדיוק כמו כל חוט וכל מעגל חשמלי במכשיר, רק שהם מובילים אותו למקומות הלא נכונים ויוצרים קצרים. כשאין חשמל, אין ממה לחשוש. הדבר הבא שאתם רוצים לעשות הוא לפתוח את המכשיר, להוציא את הסים ואת כרטיס הזכרון ולפרוש את החלקים על משטח חלק ויבש.
 
סוללה למחשב נייד
 

להניח בקערת אורז למשך 48 שעות

 
כעת אתם רוצים להכין קערה גדולה עם אורז חדש ישר מהאריזה. האורז הוא חומר סופג מעולה. מלח סופג טוב עוד יותר, אבל אם תכניסו את האייפון לקערה מלאה מלח, הוא יצא ממנו עם גרגרי מלח שיחדרו לכל פינות המכשיר ויהרסו אותו באופן סופי. נערו את החלקים היטב והכניסו אותם לתוך קערת האורז. כמובן שאין צורך להכניס פנימה את מכסה האייפון או כל חלק אחר שאין בו מעגלים חשמליים.
 

במקביל, כדאי לקחת למעבדת תיקון

 
כעת, היפרדו מהאייפון ליומיים הקרובים, והשאירו את החלקים בתוך קערת האורז. גם אם הפיתוי לשלוף אותו בכל רגע הוא גדול, אתם לא רוצים להוציא אותו מהאורז לפני שעוברות 48 שעות. זה פחות או יותר הזמן שנדרש לייבוש המכשיר. אם אתם ממש מודאגים, כדאי לקחת את המכשיר כמו שהוא, בתוך קערת האורז למעבדה קרובה בתקווה שידעו כיצד לטפל במכשיר ולהחזיר אותו לחיים.
 
< חזרה לעמוד קודם